Endel Lepistole Hiiu maakonna teenetemärk

Meie seltsi aktiivne liige ja klubi Pühalepa Vanamehed juht Endel Lepisto pälvis Eesti Vabariigi sünnipäeva eel Hiiu maakonna teenetemärgi. Õnnitleme!

Foto: Häli-Herta Haavapuu

Hiiu maakonna teenetemärgi nr 28 pälvis Endel Lepisto.

2013. aastal moodustasid eakad aktiivsed Pühalepa kandi mehed klubi Pühalepa Vanamehed ja selle tegevust on nominent juhtinud algusest peale. Oluline on klubi tegevus Hiiumaa kodu- ja mereajaloo jäädvustamisel. Nii on ta koostanud ja koos klubi Pühalepa Vanamehed liikmetega välja andnud mitmeid temaatilisi raamatuid.

Tema eestvedamisel toimub Hiiumaa meremuuseumi rajamine Suuresadamas.

On paigaldatud mälestus- ja austuspinke mitmetele nimekatele Hiiumaa toetajatele ja eestvedajatele.

Ta oli 1989. aastal Hiiu maavolikogu töö käivitajatest.

Oli Suuremõisa tehnikumi direktor, muutes oma juhtimise ajal tehnikumi igati kaasaegseks ametikooliks.

Aastatel 2008–2013 töötas ta Kärdla haigla majandusjuhatajana. Koos peaarst dr Aavikuga tehti haigla kaasajastamisel ära suur töö – ehitati juurde taastusravi osakond, renoveeriti kogu haigla ja abihooned, ambulatoorium. Haigla varustati kaasaegse meditsiinitehnikaga.

Teda on 2018. aastal tunnustatud Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi tunnustusega „Tänu ja kummardus”. Samal aastal tunnistas Hiiu maavalitsus ja SA Tuuru MTÜ Klubi Pühalepa Vanamehed maakonna parimaks Pärandikandjaks Hiiumaa ajaloo jäädvustamise ja talletamise eest.

Alati teovalmis ja sõbralik, kaasatõmbaja, korraldaja ja liikumapanija, kelle tegutsemisest on jäänud märkimisväärne jälg Hiiu saare arenemisloosse.

————————————————–

Lisaks eelnevale loe ka teistest tunnustatud hiidlastest Hiiumaa valla uudisest 23.02.2020: Tänu ja kiitus tublidele hiidlastele!