Eesti Posti 2020. aasta väljaannete hindamine

Eesti Posti 2020. aasta väljaannete hindamine toimus 22.12.2020 – 10.01.2021. Osales 742 huvilist. Tänu Eesti Post / Omniva ja Eesti Rahva Muuseumi abile reklaamimisel kogunes seekord mitu korda suurema hulga hindajate arvamus võrreldes varasemate aastatega. Viited hindamistulemustele leiad filateelia.ee veebilt.
Tulemustest selgub, et kunstnik Indrek Ilvese poolt kujundatud esimeste automaadimarkide hulka kuulunud kaks Hiiumaa motiiviga marki on tihedas konkurentsis väga edukad olnud. Vaade Tahkuna poolsaarele on pälvinud neljanda ja Kukka tuuliku motiiv kuuenda koha. Kogu sarja esimese päeva eritempel koos ümbrikuga sai samuti neljanda koha.

pilt

Vaata ka uudist automaadimarkide kohta ja väljaande foorumiteemat.

Traditsioonilisi Eesti Posti väljaannete hindamisi korraldatakse küll veebilehel filateelia.ee, kuid kuna vahetult teevad seda meie seltsi liikmed Elmo ja Rain Viigipuu, siis on Hiiu Kogujate Selts alati ka sellega seotud olnud. Konkreetse panusena on igal aastal hindajate vahel meie seltsi poolt ka mõned filatelistlikud suveniirid loositud. Seekordne loosimine toimus 16. jaanuari vahetuskohtumise ajal ning 21. ja 22. jaanuaril läks Kärdla postkontorist teele kümme valikut tembeldatud Rootsi postmarke.