Kaks uut Hiiumaa pildiga postmarki

Täna, 26. novembril alustas Tallinnas Pallasti postkontoris tööd Eesti esimene postmarkide müügiautomaat. Automaadist saab valida nelja erineva hinnaga marke: siseriiklik standardkiri 0,90 €, siseriiklik maksikiri 1,75 €, rahvusvaheline standardkiri 1,90 € ja rahvusvaheline maksikiri 4,85 €.

Margi pilti valida ei saa, see tuleb rullilt, 4 erinevat kujundust korduses. See tähendab, et kui ostad korraga neli marki, siis saad kindlasti kõik neli erineva pildiga marki. Esimene automaadimarkide sari kannab nime “Külasta Eestit” ning selle kujundamisel on kunstnik Indrek Ilves kasutanud tunnustatud Eesti fotograafide fotosid. Meie jaoks on tähelepanuväärne, et kahel margil on Hiiumaa pildid.

Kaupo Kalda foto kannab pealkirja “Suveõhtu Hiiumaal” ning esiplaanil näeme Kukka tuulikut. Seda fotot on kasutatud ka sarja ilmumise puhuks valminud esimese päeva ümbrikul.

Krister Rajandu fotol on päikeseloojang koos Tahkuna tuletorniga.

Kellel Tallinna Pallasti postkontori külastamise võimalust pole, siis automaadimarke on võimalik osta ka Omniva e-poest neljast erineva pildiga margist koosneva sarja kaupa.

Väljaandest saab rohkem lugeda filateelia foorumist.