Orjaku sihi tulepaagid postmarkidele

8. septembil täieneb Eesti Posti poolt välja antav tuletorni motiiviga postmarkide sari Orjaku sihi tulepaake kujutavate postmarkidega. Hiiumaa tuletornidest on samas sarjas varem ilmunud postmargid Ristna ja Kõpu (2000), Sõru liitsihi ülemise ja alumise (2014) ning Tahkuna (2015) tuletorniga. Koostöös Orjaku Külaseltsiga korraldame uute postmarkide ilmumise päeval algusega kell 13 Orjaku külamajas kohtumise. Tutvustatame seni ilmunud Eesti tuletornide motiiviga ja Hiiumaa-teemalisi postmarke. Koostöös Kärdla postkontoriga korraldame kohapeal uute postmarkide, esimese päeva ümbrike ning maksimumkaartide müügi. Postmargiväljaande esimese päeva eritemplit kasutatakse küll Tallinnas, kuid huvilistel on võimalus äsja ilmunud postmarkidega saadetisi üle anda postitamiseks Hiiumaa ainsa postkontori, Kärdla postitempliga.

Orjaku sihi tulepaake kujutavate postmarkide kavandid. Kunstnik Roman Matkiewicz.
ANDRUS Nr. 050 Orjaku alumine
ANDRUS Nr. 051 Orjaku ülemine

Andrus Martin on valmistanud uusi postkaarte, seal hulgas ka Orjaku sihi tulepaakidega, mis sobivad hästi maksimumkaartide valmistamiseks.

Vaata kõiki tema poolt valmistatud Hiiumaa-teemalisi postkaarte kataloogilehelt.

Tulepaakide kohta vaata lisa Eesti Veeteede Ameti Navigatsioonimärkide andmekogust: Orjaku sihi alumine ja ülemine tulepaak.

Postmargiväljaande kohta vaata lisa filateelia foorumist.

Vaata ka postitust: Kohtumine Orjaku külamajas