Kirjakaste tühjendatakse nüüd hommikul vara

Kirjakastil on kirjas selle tühjendamise aeg. Olenemata sellest, mis kell täpselt saadetised sealt välja võetakse, hakatakse saadetise kohaletoimetamiseks lubatud aega arvestama järgmisest tühjendamise ajast. Äsja on üle riigi kirjakastide tühjendamise ajad viidud hommikusele ajale. Kärdla linna kirjakastidel on see esmaspäevast reedeni hommikul kell 9 ja väljaspool Kärdlat kell 8. Pildil Kärdla postimaja ees (Keskväljak 3) asuv kirjakast.

Niisiis loeb postifirma samal päeval postile üleantuks ainult neid saadetisi, mis hommikul enne kirjakasti tühjendamise kellaaega on sinna jõutud panna. Kõik, mis päeva jooksul hiljem kirjakasti jõuavad, loetakse postile üle antuks järgmise tööpäeva hommikul. Eks see peab postifirmat aitama saadetiste kohaletoimetamise ajalisi lubadusi täita. Teenuse kasutajal tasub neid asjaolusi silmas pidada, kui loeb postifirma lubadust toimetada enamik ekspresskirju adressaadini postitamisele järgmisel päeval ja tavalised standard- ja maksikirjad kolme tööpäeva jooksul.

Kui eelmine uudis näitas, kuidas teenuse kvaliteet on taaskord viletsamaks muudetud, siis paar positiivsemat uudist ka. Kui varem leidus Kärdla linnas kaks kirjakasti, mida tühjendati ainult kaks (!!!) korda nädalas, siis nüüd lubatakse Leigri väljakul ja haigla juures olevaid kirjakaste tühjendada igal tööpäeval. Teine uudis on arvutikasutajatele ning neile, kes kirjakasti teenust väga harva tarvitavad. Nüüd on postiasutuste kaardilt võimalik näha ka kirjakastide asukohti. Samalt veebilt leiame viite ka kirjakastide registrile, kus kirjas kõigi kirjakastide asukohad ja tühjendamise kellaajad.

Vaata ka eelmist postitust kirjakastide teemal.