Postmargi hind 1991-2020

Alates 31. maist tõusevad Eestis taas kord postmarkide hinnad. Riigi piires saadetava standardkirja saatmine hakkab 65 sendi asemel maksma 90 senti. Alates 15. maist saab Kärdla postkontori näitusestendil vaadata Elmo Viigipuu poolt koostatud ülevaadet hinna muutustest alates 01.01.1991, kui Eestis hakati taas omi postitariife kehtestama. Eksponaadi väike maht võimaldab tutvustada vaid kuni 20 grammi kaaluvate ja Eesti piires saadetavate standardkirjade põhitariife, jättes kõrvale saadetiste teised liigid ning lühiajaliselt kehtinud soodustused. Kuna vaadeldaval perioodil on postmarkidel hind olnud rublades, kroonides, eurodes ning märgitud tähtede kombinatsioonina, siis on esitatud ka info nende esinemise ja kehtivusaegade kohta.
Iga hinnaperioodi kirje algab tariifi kehtimise esimese kuupäevaga, järgneb kirja maksimaalne kaal, kehtestatud hind, hinna suurenemine võrreldes senikehtinud hinnaga ning hinnaperioodi kestus päevades. Igat hinnaperioodi tutvustab ka postmarkidega saadetise näidis.
Selleks, et huvilistel poleks vaja näituse vaatamiseks Kärdla postkontorit külastada, on ka see väljapanek täies mahus filateelia.ee veebilehel. Üks leht näitena ka siin: