Mälestusmärgid paistavad silma ja meenutavad lugusi

2. aprillil paigutati Kärdla postkontori stendile Ivo Tarmisto fotode valik “Mälestusmärgid paistavad silma ja meenutavad lugusi”. Seitsmel fotol on mälestusmärgid Eesti eri paikadest, mis on väga erinevad nii oma teostuse kui ka sisu poolest. Loodame, et vaataja leiab nende hulgast mõne, mis temalegi loo meenutamisel abiks on.

Näidisena foto Aino Jürjo kavandatud ning Arvi Düna poolt valmistatud mälestusmärgist “250 aastat eestikeelset Piiblit”, mis asub alates 1989. aastast Jüri kirikuaias. Tallinnas 1739. aastal trükitud “Piibli Ramatu” tõlkis Jüri kirikuõpetaja Anton Thor Helle (1683-1748). Loe lähemalt: Thor Helle pärandist (Liina Raudvassar) — Eesti Kirik nr 45, 18.11.2009, lk 1

Mälestusmärk “250 aastat eestikeelset Piiblit” Jüri kirikuaias. Ivo Tarmisto foto.

Hiiu Kogujate Seltsil oli samuti 30 aastat tagasi võimalus veidi panustada selle väärika juubeli tähistamise heaks. Osalesime 11.-16. aprillil 1989. aastal Kärdlas toimunud Piiblinäituse korraldamisel. Vaata lähemalt näituse tutvustust. Niisugune lugu seob seda mälestusmärki meie seltsi ajalooga. Osalemine Piiblinäituse korraldamisel oli täna 30 aastat tagasi, 2. aprillil 1989. aastal asutatud Hiiu Kogujate Seltsi esimeseks suuremaks ettevõtmiseks.

Head näituse vaatamist ning oma loo või lugude meenutamist!