Eesti Vabariigi sünnipäev 1968 – 2018

Alates 22. veebruarist on Kärdla postkontori näitusestendil Elmo Viigipuu kogust valik ilumarke, ümbrikke, eritempleid ja postmarke, millega mujal maailmas ja Eestis on tähistatud Eesti Vabariigi sünnipäeva. Aastal 1968 said riigi juubelisünnipäeva tähistamiseks eraviisiliselt ilumarke ning ümbrikke välja anda ning kasutada vaid eestlased mujal maailmas. 1978. aastal jõudis Eesti Vabariigi kontuur ja juubelit märkiv tekst “E.V. LX” kohalike eesti filatelistide initsiatiivil Rootsi Posti eritemplile. Olude vabamaks muutudes sai ka Eestis hakata riigi sünnipäeva tähistama. Enne oma riigi taastamist sai välja anda samuti vaid eraviisilisi ilumarke. Neid hakkas välja andma Eesti Muinsuskaitse Selts.

Alates Eesti Vabariigi 75. sünnipäevast oli meil oma riik ja oma post taastatud ning ilmus kolmest postmargist koosnev sari riigi väärika sünnipäeva tähistamiseks. Vaata ülevaadet Eesti Vabariigi sünnipäevaks valminud väljaannetest vastavalt viki.filateelia teemalehelt.

Meenutamaks kolme aasta tagust juubelimeeleolu on näituse avalehel ANDRUS postkaart 062 Riin Viigipuu fotoga 24.02.2018 kell 13