DAGO 97 internetis

Alates 15. aprillist on tänu HiNet-i vastutulelikkusele Hiiumaa Infoserveris:
___________________________________

Hiiumaa esimesed 10 filateelianäitust 10 aastaga.
Mere-teemaline filateelianäitus DAGO 97

10 aastat tagasi said Hiiumaal filatelistid tolleaegse rajooni kultuuriosakonna juhataja Ants Vahtrasega kaubale 15 kahepoolse filateelianäituste stendi valmistamise suhtes. Nii loodi eeldused regulaarsete filateelia- ja postkaardinäituste korraldamiseks Hiiumaal.

Esimene filateelianäitus — DAGO 87 — toimus 2.-6. detsembrini 1987. a. DAGO-nimelised näitused said traditsiooniliseks ning järgmised toimusid aastatel: 1989, 1991, 1993 ja 1996. Need olid konkursivabad näitused, kus filatelistid endi poolt kogutut huvilistele tutvustasid. Alates 1990. a. lisandusid teise filateelianäituste sarjana samuti üle aasta toimuvad konkurssnäitused HIIU RUUT (1990, 1992, 1994, 1996). Nimetus “ruut” iseloomustab näitusel konkureerivate eksponaatide mahtu – igaühe suuruseks 1 meetri pikkuse küljega ruut.

Nii on kahe sarja peale kokku 10 aastaga jõutud kümnenda filateelianäituse korraldamiseni. Nagu selle sarja eelmistelgi, ei toimu ka DAGO 97-l kogude ja kogujate võistlust. Sarjale iseloomulikult pole piiratud ka eksponaatide maht. Erinevalt varasematest, “kirju kavaga” näitustest, on aga seekord tegemist temaatilise näitusega. Kärdla Kultuurikeskuse Galeriis eksponeeritakse 8. kuni 12. oktoobrini vaid mereteemalisi kogusid. Hiiumaa on meresaar ja mere-teema on siinsete filatelistide hulgas populaarne. Korraldajad usuvad, et sama saab väita ka näituse külastajate kohta.

Lisainfo: Elmo Viigipuu
___________________________________

Internet Archive kaasabil saab seda näha siit.