20 aastat näitust postimajas

Homme, 9. aprillil möödub 20 aastat Kärdla postkontori avamisest oma tänases asupaigas, Keskväljak 3. See oli oluline sündmus postkontori külastajatele. Varasemalt asus postkontor kesklinnast veidi eemal, nüüd aga lausa Keskväljaku veerel. Ka Hiiu Kogujate Seltsi koostöös postkontoriga keerati uus lehekülg. Avapäevaks teendussaali üles pandud väljapanekust sai alaline näitus, mis nüüdseks järjepidevalt kestnud 20 aastat. Muidugi on väljapanekud vahetunud. Praegune on järjenumbriga 225. Erinevaid autoreid on olnud 15. Algusaastatel hoolitses näituse toimise eest peamiselt Jaan Otsason. Ta on seniajani suurima arvu väljapanekute autor: 92 erinevatest kogumisobjektidest eksponaati väga mitmesugustel teemadel. Kõige sagedamini on väljas olnud postkaardid, filateeliatooted ja postisaadetised — postimaja teenindussaalis näitamiseks kõige kohasem materjal, mida kogumishuvilised samast ka osta saavad. Ka näituse teema on mõnel juhul valitud sobima parajasti ilmuva ning sealsamas müügil oleva uue postmargi teemaga. Kalendritähtpäevadki on paljudel juhtudel valiku ajendiks, kuid küllalt sageli on taotluseks näidata kogumisvõimaluste mitmekesisust. Väikese juubeli puhul täna, 8. aprillil üles pandud näituse pühendame Kärdla postkontori pererahvale. Eesti Rahva Muuseumi postimuuseumi lahkel kaasabil on vaatamiseks välja pandud väike valik nende fotokogus olevaid fotosid postkontori pidulikust avamispäevast. Piltide autor on Ivo Mäggar. Idee näidata juubeli puhul pilte avamispäevast tekkis vaid veidi aega tagasi. Suur tänu, Reigo Lokk Eesti Rahva Muuseumi postimuuseumist ja Mart Mõniste! Näitus sai teoks tänu suurepärasele koostööle teiega.

Kärdla postkontori avamine uues asupaigas Keskväljak 3. Foto Eesti Rahva Muuseumi postimuuseumi fotokogust. Autor Ivo Mäggar

Kiitus postimaja pererahvale meeldiva koostöö eest! Teie vahendusel on meieni jõudnud palju väärtuslikke kommentaare vaatajatelt. Koostöös on sündinud nii mõnegi väljapaneku ideed.
Tänu kõigile, kes näituse toimumisele kahekümne aasta kestel kaasa on aidanud!

Vaata ka: