Pärastlõuna vanade piltidega

10. septembril algusega kell 12:30 korraldame koos Hiiumaa Muuseumi ja Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsiga Pikas Majas (Vabrikuväljak 8) vanade piltide ühisvaatamise.

* Andrus Martin kommenteerib oma Hiiu lehes ilmunud artiklit: Kiirpilk reisijate- ja posti­veole enne Teist maailmasõda. (1. osa ja 2. osa) Kellel on fotosi tolle perioodi Hiiumaa bussidest — võtke kaasa.

* Seoses Euroopa muinsuskaitsepäevade 2016 teemaga “Tule, tuulutame torni!” tutvustab Dan Lukas Kõpu tuletornist tehtud fotode aegrida. Erinevatel aegadel ja eri nurga all tehtud fotod pakuvad võimaluse näha kuidas tuletorni välimus ajas on muutunud. Hea valik Kõpu tuletorni fotodest leiab huviline Eesti Muuseumide Veebivärava muis.ee vahendusel (Otsida tuleks nii Kõpu tuletorni kui ka Kõpu majakat). Kui kellegil on fotosi, mis muis.ee lehel puuduvad, siis võiks need kaasa võtta.

kopu_tuletorn
Kõpu tuletorn. Foto: Helene Fendt. Elmo Viigipuu kogu.

* Kogu ülejäänud aja kulutame vanade piltide vaatamisele ning üritame neil kujutatu kohta rohkem infot välja selgitada, kui foto praegusel omanikul seni teada on. Tegeleme Hiiumaa vanade fotodega st võtke kaasa ainult need vanad pildid, mille puhul on põhjust seost Hiiumaaga eeldada.

Vaata ka: Pärastlõuna Hiiumaa vanade piltidega (Elmo Viigipuu) — Hiiu Leht 06.09.2016 lk 4

Artikli juurde näidisena lisatud pilt Hiiumaa Muuseumid SA kogust
Artikli juurde lisatud pilt Hiiumaa Muuseumid SA kogust

ja Vana pilt hakkas rääkima (Harda Roosna) — Hiiu Leht 13.09.2016