Kohvikutepäev

Laupäeval, 5. augustil on Kärdlas traditsiooniline kohvikutepäev. Meie vahetuskohtumise osas muudatusi pole — huvilised on hommikul teretulnud tavapärasel ajal ning kohas.

Kohvik Põlvest Põlve
Kohvik Põlvest Põlve. Foto: Raivo Kerm.

Küll aga oleme päeva edenedes kaasatud Eesti Genealoogia Seltsi Hiiumaa osakonna kohviku Põlvest Põlve tegemistes. Kahtlemata on uued ja vanad kohavaated kollektsionääride seas kogumise objektina populaarsemad ning inimesi üksikult ja hulgi leidub enamasti igaühe fotokarbis või albumis. Viimatinimetatuid omanike poolt enamasti kollektsiooniks ei peetagi, kuigi sisuliselt need seda on. Jättes siinkohal süvenemata küsimusse kuivõrd igas inimeses on peidus kogujat, tuleb tunnustada selliste fotojäädvustuste väärtust. Väga oluline on iga pildi puhul teave sellel kujutatu kohta. Seda pole kunagi liiga palju ning meie seltsi liikmed näitavad kohviku külastajatele vanemaid pilte oma kogudest lootuses, et külastajate abiga mõni killuke lisateavet nende kohta külastajate kaasabil juurde tuleb.

Tere tulemast 5. augustil kell 12-20 kohvikusse Põlvest Põlve (Kärdla Pikk 54 ja Pikk 52) ja igal muul ajal tutvu internetis pakutavaga. Alajaotus “Fotod ja postkaardid” koondab viiteid veebi vahendusel kättesaadavatele Hiiumaa postkaartide ja fotodele. Oleme alustanud Hiiumaa-teemaliste postkaartide veebikataloogi koostamist. Andrus Martini väga head vaatekaartide kogu “Kärdla – miljöö, ehitised, sündmused, inimesed” saab huviline samuti nautida just temale sobival ajal.

Vaata ka: