Kohtumine Orjaku külamajas

8. septembril olime külaliseks valgusküllases ja külalislahkes Orjaku külamajas. Meenutame seda kohtumist Andrus Martini tehtud fotode kaasabil.

Kohtumise ajendiks oli sel päeval ilmunud Orjaku tuletornide motiividega postmargid. Elmo Viigipuu tutvustas Eesti tuletornide postmargisarjas seni ilmunut ja tegi ülevaate varem ilmunud Hiiumaa teemalistest väljaannetest. Näitena ka Minu Markidest ning mujal maailmas ilmunust.


Osalejaid võinuks muidugi enam olla, kuid omad eelised on ka väiksemal seltskonnal — kõigi osalejate küsimused said suurema tähelepanu osaliseks. Hiiu Kogujate Seltsi tegevus on suhteliselt Kärdla keskne ning taolisi väljasõite ei tule ette just sageli. Uute postmarkide ilmumine ongi kõige enam selleks ajendiks olnud (meenuvad Suuremõisa ja Sõru). Orjaku Külaselts suhtus meie ettepanekusse uute postmarkide ilmumist ühise kohtumisega tähistada algusest peale igati positiivselt. Hea koostöö jätkus kohtumist korraldades ning usun, et küllap leiame ka tulevikus võimalusi midagi koos ette võtta. Ühises arutelus selgus, et Orjaku sadam võiks samuti tulevikus omada erikujundusega kalendertemplit nagu see Hiiumaal juba mitmes paigas on. Kohapeal on huvi olemas ning Hiiu Kogujate Selts toetab seda mõtet igati.
Veel kord suur tänu lahke vastuvõtu eest!

Tänu Tiiu Terasele Kärdla postkontorist sai kohapeal osta uue postmargiväljaande postmarke, esimese päeva ümbrikke ja maksimumkaarte ning neid kohe ka postitamiseks üle anda.

Vaata ka postitusi: