Filatelistide sügiskohtumine 3.-4.11.2018

Vahetuskohtumine laupäeval, 3. novembril toimub tavalisel ajal ja tavalises paigas algusega kell 10.

Seekordsetele filatelistide sügiskohtumisele saabuvate külalistega kohtusime Suuremõisas, kes saabusid Rohukülast kell 10 väljuva laevaga. Kõigepealt tutvusime giidi juhatusel Suuremõisa lossiga alustades keldrist ja pööningust ning jätkates kahe põhikorrusega. Järgneva pildivaliku koostamisel olen kasutanud Peeter Sgirka, Kaja ja Lembit Vainumäe ning Riin Viigipuu tehtud fotosid.

Pärast rikkalikku lõunat kohvik-restoranis Padakonn. oli võimalus osta suveniire ning kasutada Suuremõisa lossi motiiviga erikujundusega kalendertemplit.

Seejärel sõitsime Kärdlasse, kus tegevus jätkus Hotell Sõnajalas, kus veidi pärast kella 15 alustasime mõttevahetusega filateelia aktuaalsetel teemadel.

Kui Suuremõisas tehtud piltidelt võib leida kõiki asjaosalisi, siis Hotell Sõnajalas jäi lisaks fotode autorile Peeter Sgirkale piltidelt välja veel mitu kohalolijat.

Kohtumine algul tutvustas Ain Muldmaa käesoleval aasta viimaseid postmarke ning järgmise aasta postmarkide esialgset ilmumiskava.

Järgnevalt asusime Eesti uutele postmarkidele katalooginumbrite määramise juurde, et jätkata Hurt/Ojaste kataloog/käsiraamatu Eesti postmarkide numeratsiooni, mis 1940. aastal katkes.

Pühapäeval, 4. novembril algusega kell 10 toimus kogujate vahetuskohtumine Kärdla Päevakeskuses.

Kohtumise teema filateelia foorumis.