50 aastat filatelistide organisatsiooni Hiiumaal

Hiiumaa filatelistid asutasid 50 aastat tagasi Üleliidulise Filatelistide Ühingu Hiiumaa osakonna. Alates 1989. aastast jätkati Hiiu Kogujate Seltsina. Laupäeval, 14. jaanuaril algusega kell 13 on kõik huvilised teretulnud Hiiumaa Muuseumi Pikka Majja. Saab põgusa ülevaate saare filatelistide tegemistest poole sajandi kestel. Esitletakse Hiiumaa-teemalisi postmarke tutvustavat tervikasja ehk postkaarti, mille hinnas sisaldub selle saatekulu kõikjale maailmas. Väljaande kujundas Indrek Ilves.


Tervikasja esimese päeva eritempel on kasutusel Kärdla postkontoris.
Tervikasja teema filateelia foorumis.

– x – x – x –

Meie seltsi liikmel Andrus Martinil on äsja valminud raamat August Wupperfeldi poolt kirjastatud postkaartidest. Tegemist on Hiiumaa vanimate postkaartidega ja seetõttu väga põnev materjal nii ajaloohuvilistele kui ka kogujatele. Meeldetuletuseks võib lugeda Andruse artiklit Postkaardid & August Wupperfeld (Hiiu Leht 25.08.2015).

See on huvikaaslastele suurepärane kingitus, et just nüüd kauaoodatud raamatut esitleda on võimalik.
A4 formaadis raamatus on 56 lehekülge.

– x – x – x –

Pärast päeva pidulikku osa, tervikasja ja raamatu esitlemist Hiiumaa Muuseumis jätkub programm tavapärase filateeliateemalise aruteluga Hotell Sõnajala baaris. Alustamise kellaeg on hetkel veel lahtine ning võimalik on, et see lepitaksegi kokku alles Hiiumaa Muuseumis vastavalt enamiku külaliste soovile. Sama lugu on ka arutelu teemadega — eelistame kõige aktuaalsemaid ning kohale tulnud huvilistele kõige enam huvipakkuvaid. Näiteks, mida pidada tervikasjaks ning mida mitte.

Mõned praktilised soovitused headele huvikaaslastele, kes tulevad kaugemalt. Kohale saab sõita Tallinnast kell 8:00 väljuva bussiga. Väljudes Kärdla Keskväljaku peatuses jõuab enne Hiiumaa Muuseumi tulekut külastada postkontori ning sealt ka tervikasjad esimese päeva eritempliga postitada.

Autoga tulijatele on kõige sobivam laeva väljumine Rohukülast kell 10. Kindlasti ostke võimalikult varakult veebilehelt www.praamid.ee ära piletid. Veebilt näeb, kui palju on ühele või teisele väljumisele veel vabu autokohti ning on igati mõistlik piletid varem ära osta, kuigi mingi hulk kohti jäetakse ka elavas järjekorras ootajatele müümiseks.

Kuna õhtune arutelu toimub Hotell Sõnajalas, siis on külalistel otstarbekas valida see ka ööbimiskohaks. Võtke otse hotelliga ühendust ja reserveerige omale sobiv ööbimiskoht. Selleks, et kaugemalt tulnud külalistele kohapeal pakkuda õhtusöögi võimalust palun endast Elmo Viigipuule teada anda.

Järgmisel päeval ehk siis pühapäeval, 15 jaanuaril pakume huvilistele võimalust vahetuskohtumiseks. Ka igalaupäevane vahetuskohtumine Kärdla Apteegimajas toimub ning kõik huvikaaslased, kes juba hommikul kohal, on sinna teretulnud.

Käesolev postitus võib asjaolude täpsustumisel samuti täieneda ja muutuda. Hoidke silma peal ehk külastage meie veebilehte korduvalt.